KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14624372
nr 1462 4372
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Pastell, Signerad, 30x51cm, yttermått inklusive ram: 42x63cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:25:25
150 kr
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson